Gimnazijos tinklalapis

Integruoto ugdymo akcija

Elektroninis dienynas

Pamokų laikas:

1 pamoka       8.00 -   8.45 val.

2 pamoka       8.55 -   9.40 val.

3 pamoka       9.50 - 10.35 val.

4 pamoka     10.55 - 11.40 val.

5 pamoka     12.00 - 12.45 val.
6 pamoka     12.55 - 13.40 val.
7 pamoka     13.50 - 14.35 val.
8 pamoka     14.45 - 15.30 val.

"Kvepiantys Kalėdiniai sausainiai" – edukacinė pamoka 1a klasėje

Artėjančias Šv. Kalėdas leidžia mums pajusti nuostabiausi kvapai namuose, tai ir žalia kvepianti eglė, ir nuostabaus skonio kvepiantys sausainiai. Pakvipo Kalėdomis ir "Vyturio" mokyklėlė, I a klasė.

Iš tešlos pasigaminome sausainukus, o kol jie kepė, lankstėme ir puošėme dėžutes sausainiams.

Buvo smagu ne tik gaminti, kepti, mėgautis kvapais, ragauti, bet ir pačių iškeptus sausainukus dovanoti savo šeimai.

  nuotraukų galerija

Pradinio ugdymo mokytoja Rita Tamošiūnienė


Kalėdų paieškos VII forte

Laukiant stebuklingiausios nakties metuose, vieną šaltą gruodžio dieną VII forto įgulą pasiekė slapta vadovybės telegrama: tvirtovėje dingo itin svarbus objektas. Apieškojus visą Kauno miestą, nuspręsta skelbti ypatingąją padėtį – pranešta, jog tvirtovėje pasimetė Kalėdos. Skelbimas apie visuotinę kalėdinę parengtį pasiekė ir „Vyturio“ gimnazijos pradinukus. Apsiginklavę ryškiaspalvėmis kalėdinėmis kepuraitėmis, pasistatę apkasus iš dovanų 3a, 3b ir 4c klasių jaunieji kariai  leidosi į galvosūkių kupiną nuotykį – įtraukiančias Kalėdų paieškas. Paslaptingi kareivinių kazematai, senųjų karių palikti pranešimai, neįprastos loginės užduotys bei tik sumaniausiems skirti iššūkiai buvo įveikti ir miestui bei jo gyventojams buvo sugrąžintas stebuklingas Kalėdų laukimo džiaugsmas.

        nuotraukų galerija

Pradinio ugdymo mokytoja Arūnė Janulevičienė


Žiūrėjo spektaklį "Žydroji paukštė"

Gruodžio 19 d. 3a ir 4a klasių mokiniai Kauno Nacionaliniame dramos teatre žiūrėjo spektaklį “Žydroji paukštė”. Teatrinė pasaka „Žydroji paukštė“ nepamokslauja ir nieko neteisia. Ji mums pasakoja apie drąsą matyti tai, kas nematoma. Žydroji paukštė - tai laimės paukštė, suteikianti žinojimą ir gebėjimą matyti visas paslaptis. Spektaklis vaikams labai patiko, po spektaklio išėjome lyg pilnas kišenes grūdų ar sielos peno pasisėmę. O gal tiesiog – žydros plunksnos švelniai palytėti.

    nuotraukų galerija

 

Pradinio ugdymo mokytoja Arūnė Janulevičienė


Šv. Kalėdų laukimas ir šventimas

Šiandien,  gruodžio 13 dieną, Šv. Antano Paduviečio parapijoje vyko pradinių klasių mokinių liturginis Adventinis šventimas. Vaikai puikiai giedojo ir meldėsi kartu su savo mokytojais.

 

 nuotraukų galerija

 

Tikybos mokytoja Vida Daugirdienė


Išvyka į Juozo Vitkaus inžinerijos batalioną

Lapkričio 22 d. 1 a ir 4a klasių mokiniai svečiavosi Juozo Vitkaus inžinerijos batalione,  atvirų durų dienoje, kurios metu inžinieriai ir bataliono kuopų kariai pristatė  ginkluotę, supažindino su inžinerine technika, demonstravo moderniausią Baltijos šalyse cheminio užterštumo švarinimo įrangą, leido iš arti apžiūrėti ne tik metalo ieškiklius, apsauginius kostiumus, bet ir išminavimo robotą, sraigtasparnį.  Renginio metu su savo darbu supažindino ir kitų Lietuvos kariuomenės padalinių atstovai – Karo policijos pareigūnai, Dr. J. Basanavičiaus karo medicinos tarnybos ir Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono kariai, Lietuvos šaulių sąjungos atstovai. Labai smagu buvo išbandyti  savo jėgas ir pasijusti tikrais kariais karinėse žaidimų aikštelėse ir pasivaišinti gardžia kareiviška koše, šilta arbata.

  nuotraukų galerija

Pradinio ugdymo mokytojos Rita Tamošiūnienė ir

Ingrida Sušinskaitė


Kas skaityti įpras, tas daug naudos knygose ras

1a klasės mokiniai JAU SKAITO KNYGAS! Tad atėjo pats laikas apsilankyti mokyklos bibliotekoje. Ten sužinojo, kodėl reikia skaityti knygas, kuo skiriasi biblioteka nuo knygyno, kas yra skaitykla. Kaip išsirinkti, pasiimti ir grąžinti knygą bibliotekoje. O svarbiausia, jog didelė dauguma 1a klasės vaikų jau pasiėmė po knygelę, kurią planuoja skaityti.

Gera pradžia – pusė darbo.

        nuotraukų galerija

Pradinio ugdymo mokytoja Rita Tamošiūnienė


Sveikiname!

 

Šių metų lapkričio 11 dieną, mūsų gimnazijos 4 b klasės mokinys Nojus Martusevičius

tapo Atviro Lietuvos KUDO čempionato, 9-10 m. amžiaus sportininkų grupėje čempionu.

SVEIKINAME!

  nuotraukų galerija 

Pradinio ugdymo mokytoja Auksė Frejienė


Kauno miesto mokinių olimpinio festivalio II turo kvadrato varžybos

Spalio mėnesį „Vyturio“ gimnazijos ketvirtų klasių mokinių rinktinė, įveikusi kitas mokyklas I-ame etape Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų mokinių olimpinio festivalio kvadrato varžybose, pateko į II turą. SVEIKINAME!

Lapkričio 14 d. vyko II turas. Džiaugiamės gražiomis, daug emocijų ir aistrų sukėlusiomis varžybomis. Sveikiname mūsų mokyklos ketvirtų klasių mokinių komandą šiame varžybų pusfinalyje užėmus III-ią vietą.

Mokyklai atstovavo:

·         4a kl. – Mykolas Kapūstas, Vilius Dovydas, Ignas Jakas, Vilius Matulionis,   

             Marija Michailenko, Armantė Žagelytė.

·         4b kl. – Nojus Martusevičius, Gytė Kolupailaitė, Kamilė Vitkauskaitė.

 

·         4c kl. – Arminas Baliutavičius, Gerda Petrauskaitė, Dileta Jurkutė.

MES JUMIS DIDŽIUOJAMĖS!

Sporto būrelio vadovė, pradinio ugdymo mokytoja Rita Tamošiūnienė


Netradicinės pamokos su ornitologu Gediminu Petkumi

Spalio 26-27 dienomis gimnazijoje viešėjo žymus ornitologas Gediminas Petkus. Per dvi dienas svečias pradinukams pravedė 10 pamokų-susitikimų, kurių metu dalinosi ornitologo darbo įdomybėmis, pasakojo apie paukščius gyvenančius mūsų aplinkoje. Pamokos- susitikimo metu buvo rodoma filmuota medžiaga bei fotografijos iš paukščių gyvenimo, svečias mokė kaip paukščius atskirti pagal jų išvaizdą, supažindino su jų elgesio ypatumais. Ornitologas pasakojo vaikams kaip paukščiai prisitaikę prie mūsų aplinkos, kur suka lizdus. Vaikai turėjo galimybę susipažinti su profesionalia ornitologų įranga - žiūronais ir teleskopu. Po pamokėlės klasėje, ornitologo įrangą išbandė mokyklos kieme - stebėdami paukščius.

 Susitikimas mokiniams suteikė daug žinių ir paliko neišdildomų įspūdžių. 

        nuotraukų galerija

Pradinio ugdymo mokytoja Arūnė Janulevičienė


Respublikinis vaikų ir moksleivių piešinių konkursas "Rudens peizažas"

Spalio mėnesį menų studija „Linksmosios spalvos“ organizavo Respublikinį vaikų ir moksleivių piešinių konkursą „Rudens peizažas“. 2a ir 3a klasių mokiniai stebėjo rudenėjančią gamtą, auksinį rudenį ir piešė peizažus. Konkursui buvo atrinkta 25 piešiniai. Piešiniai buvo vertinami keturiose amžiaus grupėse. Sėkmė lydėjo 3a kl jaunuosius dailininkus. 

Sveikiname 3a klasės mokinius Dominyką Daniliauską laimėjusį II vietą, o taip pat Mėtą Zakšenskaitę, Dovydą Rutkauską, Luką Džiugą, Ugnę Bislytę ir Neriją Buškevičiūtę apdovanotus diplomais už kūrybiškumą. 

 nuotraukų galerija

Pradinio ugdymo mokytoja Arūnė Janulevičienė


Pirmokų krikštynos :)

Spalio 27 d. mūsų mokykloje vyko PIRMOKŲ KRIKŠTYNOS.

Ketvirtokai nekantraudami ruošėsi joms – kūrė užduotis, žaidimus, dainas, dovanėles... Mažieji pirmokai norėjo įrodyti, kad ne tik pažįsta raides, bet ir moka skaityti, minti mįsles, skaičiuoti, vikriai atlikti sportines užduotis. Jiems padėjo Abėcėlės, Skaičiukai, Pepė Ilgakojinė, Natelės ir kiti Mokslo karalystės gyventojai. Pirmokų sumanumo įrodymas – spalvoti pirštukų ir delniukų medžiai, krikšto pažymėjimai ir gardžios staigmenos. Į savo klases mažieji grįžo jau tikri moksleiviai. Sėkmės jiems!

    nuotraukų galerija

Pradinio ugdymo mokytojos Ingrida Sušinskaitė,

Rasa Kisielienė ir Auksė Frejienė


Dailės ir technologijų pamoka "Kai vėjas nupučia lietų"

Spalio 23 - 26 d. gimnazijoje 4a, 4b, 4c mokiniai dalyvavo  dalykinės savaitės "Kai vėjas nupučia lietų" dailės ir technologijų pamokoje. Jos metu vyresnių klasių dailės ir technologijų mokytojai padedant vyresniems mokiniams aktyviai vykdė įvairias veiklas. Dailės ir technologijų pamokose  vyresnių klasių mokiniai žingeidiems ir kūrybingiems ketvirtokams padėjo pagaminti originalias dėžutes dovanėlėms, sukurti įdomų suvenyrą iš faneros , netikėtus rudeninius vitražus, įdomius rudeniškus nykštukus iš gamtinių medžiagų,  gamino sveiką ir skanų maistą, skirtą priešpiečių dėžutei. Džiaugiamės gražaus bendradarbiavimo galimybe.

   nuotraukų galerija

Pradinio ugdymo mokytojos Auksė Frejienė,

Ingrida Sušinskaitė ir Rasa Kisielienė


Bibliotekoje

Daugybei žmonių knygos reikalingos kaip duona ir druska.

Ir taip bus, kad ir kiek išrastume įmantrių kasečių,

televizorių ar kitų pakaitalų ..

(Astrida Lindgren)

Lietuvių kalbos pamokose svarbu ne tik išmokyti vaiką skaityti, bet ir padėti jam atverti duris į knygų pasaulį ir pasiekti, kad tas pasaulis vaikui taptų įdomus, kad knygų skaitymas vaikui būtų ne sunki pareiga, o džiaugsmą teikianti veikla, svarbi jo gyvenimo dalis.

Prieš rudens atostogas 1c klasės mokiniai noriai apžiūrinėjo mūsų mokyklos bibliotekoje esančias knygas. Bibliotekos vedėja Onutė ir bibliotekininkė Audronė mielai paaiškino kaip rasti norimą knygą. Smagu buvo tai, kad kiekvienas mokinys pasirinktą knygą galėjo pats nuskenuoti. Džiugu, kad mokiniai atostogas praleis skaitydami ir grįžę galės pasidalinti skaitytų knygų įspūdžiais. Tikiuosi, kad šis apsilankymas bibliotekoje nepaskutinis.

  nuotraukų galerija

 Pradinio ugdymo mokytoja Laimutė Kučinskienė


Pamoka - ekskursija Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykloje

 Spalio 18 d. 1a, 1b, 1c klasių mokiniai vyko į Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklą. Mokiniai dalyvavo diskusijoje, kurios metu  prisiminė pagrindines kelių eismo taisykles. Vaizdo filmai apie teisingą elgesį kelyje padėjo įtvirtinti jau turimas žinias.Taip pat buvo pakartotos pėsčiųjų pagrindinės saugaus elgesio taisyklės bei  plėtojamos vaiko, kaip pėsčiojo eismo dalyvio, saugaus elgesio kompetencijos. Tam buvo  naudojama vaizdo - garso - kompiuterinė technika, maketai.

  Mokiniai  išbandė šviesoforo reguliuojamą ir nereguliuojamą pėsčiųjų perėją. Stotelėje, laukdami autobuso, prisiminė, kaip reikia elgtis arti kelio. Visi mokiniai buvo vieningos nuomonės, jog siekiant išvengti nelaimingų atsitikimų keliuose, reikia laikytis saugaus eismo taisyklių.

 

 Pradinio ugdymo mokytoja Laimutė Kučinskienė


Sveikos gyvensenos konferencija

Spalio 18 d.  3a klasės mokinės Nerija Buškevičiūtė, Regina Raižytė ir Vesta Rybakovaitė Kauno moksleivių aplinkotyros centre dalyvavo  Kauno miesto ir rajono  ugdymo įstaigų 3- 12 klasių mokinių konferencijoje "Sveika gyvensena šiandien - galimybės ir perspektyvos".
       Mūsų mokyklos mokinės skaitė  pranešimą "Kad kompiuteris būtų draugas". 
Konferencijos metu buvo apdovanoti nuotraukų konkurso "Vaistiniai augalai"laureatai ir dalyviai. Sveikiname laureatus: Aistį Janulevičių 2a , Arną Balkaitį 2b, Gabiją Žemaitytę, 2b ir Reginą Raižytę 3a. Padėkomis apdovanoti Vasaris Uždravis 3a, Marius Gudanavičius 3a, Erika Taurinytė 2b, Miglė Lekavičiūtė 2b.
Pradinio ugdymo mokytoja Arūnė Janulevičienė

Pradinukai rinko giles ir dalyvavo akcijoje "Gilė 2017"

Lietuvos zoologijos sodas jau jubiliejinius dešimtus metus organizavo akciją „Gilė“. Jos metu buvo skatinama rinkti ąžuolo giles ir atnešti jas zoologijos sodo gyventojams. Mūsų gimnazijos pradinukai kartu su tėveliais ir mokytojomis taip pat prisijungė prie šios prasmingos akcijos. Draugiškai rinko giles. Kažkas atnešė saują, kažkas maišelį, o kai kas ir visą nemažą dėžę ar pintinę. Žiūrėjome, kad gilės būtų sausos, švarios ir gardžios zoologijos sodo gyventojams. Giles pristatėme į zoologijos sodą.

Štai mūsų rezultatai:

3a kl. (mokytoja A. Janulevičienė) - 50 kg.

2a kl. (mokytoja R. Antanavičienė) - 51 kg.

3b kl. (mokytoja G.Skaudienė ) - 66 kg gilių ir dvi cukinijas

3c kl. (mokytoja R.Sadauskienė) - 30 kg.

Priešmokyklinė grupė (mokytoja D. Sadlauskienė) - 24 kg.

1c kl. (mokytoja L. Kučinskienė) - 21 kg.

Mūsų gimnazijos pradinukai zoologijos sodo gyventojams surinko 242 kg gilių.

 Visi atnešusieji giles, spalio 17 dieną buvo pakviesti nemokamai apsilankyti renginio „Gilė’2017” uždaryme, kuris vyko Lietuvos zoologijos sode.

 

Pradinio ugdymo mokytojos


Nuotykių traukiniu aplink Lietuvą

Spalio 10 d. 2c ir 2a klasių mokiniai traukiniu vyko į edukacinę kelionę „Nuotykių traukiniu aplink Lietuvą“ Kartu su Tuku Tuku mašiniste vaikai buvo supažindinami su Kaišiadorių ir geležinkelio istorine aplinka, keliavo per įvairius Lietuvos kampelius. Kiekviena kelionė buvo įdomi ir netikėta. Kelionės maršrutas buvo saugomas paslaptyje iki paskutinės minutės. Ruošdamiesi nuotykiui keliauninkai rinkosi maršrutą traukiniu po Lietuvą, krovė lagaminą, ieškojo paslaptingo rakto, sprendė galvosūkius, mokėsi dirbti komandoje, priėmė žaismingus iššūkius. Vaikai pramogavo ir kartu linksmai mokėsi !

  nuotraukų galerija 

Pradinio ugdymo mokytojos Giedrė Valaitienė

ir Jolanta Šturmienė


Šokame ,,FlashMove"

Šių metų rugsėjo 27 dienos popietę gimnazijos ketvirtokai su savo mokytojomis Aukse Frejiene, Ingrida Sušinskaite, Rasa Kisieliene Europos sporto dieną paminėjo šokdami masinį šokį ,,FlashMove", kurį organizavo Lietuvos sporto universitetas. Šio masinio šokio idėja ir tikslas parodyti, kad kiekvienas gali šokti ir kurti savo judesius patys, skatinti  jaunimo fizinį aktyvumą.

  nuotraukų galerija

Pradinio ugdymo mokytojos Rasa Kisielienė,

Ingrida Sušinskaitė ir Aukse Frejienė


Nacionalinis moksleivių žygis ,,Piliakalnių Lietuva“

Rugsėjo 22 dieną (penktadienį), rudens lygiadienį 2a ir 3a klasių mokiniai – dalyvavo Nacionaliniame moksleivių žygyje, kuris vyko Neries regioniniame parke (Vilniaus r.). Žygį organizavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Švietimo ir mokslo ministerija, Neries regioniniu parku bei Valstybine kultūros paveldo komisija. Į šį žygį susirinko daugiau nei 2,3 tūkstančio moksleivių ir mokytojų – 72 mokyklų komandos iš visų Lietuvos regionų. Pradinių klasių mokiniai rinkosi 5 kilometrų žygį.

Užsiregistravę gavome žygio žemėlapį. Trasa driekėsi per žalius, turtingus miškus. Aplankėme ypatingo grožio ir dydžio Karmazinų ir Budvydų piliakalnius, pakeliui iki jų grožėjomės sraunia Dūkštos upe, kuri šniokštė kaip tikra kalnų upė, srauniais šaltiniais, grįždami plačia ir vandeninga Neries upe. Keliaudami turėjome spręsti įvairias užduotis. Taip pat moksleiviai sužinojo daug faktų apie Lietuvos piliakalnius,

Žygio metu buvome sustoję pailsėti, užkąsti, atsigerti ant Karmazinų piliakalnio, kuris, manoma, buvo alkakalnis, t.y. vieta, kur mūsų protėviai aukojo aukas dievams. Prie šio piliakalnio moksleivių laukė ir edukacinės veiklos – buvo galima iš šiaudų pinti sodus, ant laužo kepti trijų rūšių blynus, lipdyti iš molio, daugiau sužinoti apie tradicinį senovės lietuvių apavą.

Mūsų žygis truko keturias valandas. Žygio pabaigoje buvome apdovanoti prisiminimo medaliais už dalyvavimą pirmajame Nacionaliniame moksleivių žygyje ir žygeivio pažymėjimais apie įveiktus kilometrus.

Džiaugiamės, kad turėjome galimybę atrasti ir pažinti nuostabų mūsų krašto gamtos kampelį ir žygio žingsniu paminėti Piliakalnių metus. 

 nuotraukų galerija

Pradinio ugdymo mokytojos Arūnė Janulevičienė ir  Rita Antanavičienė


Edukacinės dirbtuvės: Suaugusiųjų susitikimo vieta vaikų akimis

Kauno „Vyturio“ gimnazijos 4b klasės mokiniai rugsėjo 14 d. dalyvavo Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė – 2017” edukacinėse dirbtuvėse.

Edukacinėse dirbtuvėse ketvirtokai pabandė sukurti  susitikimo ir kitas laisvalaikio vietas, kurias  projektuoja suaugę žmonės ir kuriose vyksta pokalbiai, pasivaikščiojimai ir  kiti laisvalaikio praleidimo būdai. Tad puikiai pamatėme suaugusiųjų pasaulį vaikų akimis.  Projekto dalyviai turėjo galimybę tapti inovatyviai  mąstančiais dizaineriais, kurie skatintų kitus laisviau mąstyti, svajoti ir apie tai kalbėti GARSIAI!

 nuotraukų galerija

Pradinio ugdymo mokytoja Auksė Frejienė


Informacija

Priešmokyklinukų ir pirmokų mokytojos mokinukų lauks savo klasėse 

9.30 val. Nevėluokite. 2-4 klasių mokiniai renkasi didžiosios mokyklos stadione.


„Raštingiausias Kauno miesto pradinukas 2016“

Kasmet, pavasarį, Kauno „Vyturio“ gimnazija, Kauno miesto Švietimo skyrius ir Kauno miesto pradinių klasių Gabių mokinių iniciatyvinė grupė organizuoja ketvirtų klasių mokinių lietuvių kalbos diktanto konkursą „Raštingiausias Kauno miesto pradinukas 2016, kuris skirtas Seimo paskelbtiems Bendruomenės metams paminėti.

         2016 metų diktanto konkursas vyko gegužės 10 dieną. Į konkursą užsiregistravo 61 mokinys. Ketvirtokai atvyko iš KTU inžinierinio licėjaus, 5 gimnazijų, 7 pagrindinių mokyklų, 2 mokyklų daugiafunkcinių centrų, 7 pradinių mokyklų, 4 mokyklų darželių. Dėl raštingiausiojo pradinuko vardo varžėsi 49 mergaitės ir 12 berniukų. Po diktanto kalbinti mokiniai sakė, kad nebuvo sunku, bet nei vienam dalyviui nepavyko surinkti visų – 12 taškų. Organizatoriai džiaugiasi visų dalyvavimu ir žinių pasitikrinimu.

 Mokiniai, sėkmingiausiai parašę diktantą:

 

Aleksandro Stulginskio mokykla daugiafunkcis centras

Milena Beresnevičiūtė

Mokytoja

Rūta Cylikienė

I vieta

,,Rūtelė“ darželis – mokykla

Monika Tamelytė

Mokytoja

Alma Balandienė

I vieta

Humanitarinė pagrindinė mokykla

Kristupas Kepežinskas

Mokytoja

Ingrida Žemantauskienė

II vieta

Mokykla darželis „Šviesa“

Miglė Cirulytė

Mokytoja

Deimantė Burkauskienė

II vieta

Dainavos pagrindinė mokykla

Aleksandras Lisovskis

Mokytoja

Aušra Jankienė

III vieta

  

Visų konkurso dalyvių rezultatai.
Diktanto 2016 rezultatai.pdf
Adobe Acrobat Document 132.0 KB

 

NUOŠIRDŽIAI SVEIKINAME NUGALĖTOJUS!

Visiems smalsaujantiems skelbiame 2016 metų Diktantą:

 

Nepaprastas pavasaris

 

       Šis pavasaris buvo nepaprasčiausias iš visų. Susprogo medžių pumpurai, sužaliavo žolė, suklego tūkstančiai lietaus išpraustų paukščių. Pirmos pražydo mėlynos žibutės. Ežiukui atrodė, kad aplink namelį yra mėlyna jūra. Jis visą savaitę mįslingai gurkšnojo arbatą ir dainavo dainas. Tada pražydo pienės. Jos siūbavo ant savo plonyčių kojelių ir buvo tokios geltonos, kad vieną rytą ežiukas jautėsi kaip geltoniausioje Afrikoje.

        – Viskas žydi! – nustebo ežiukas.

       Pasiėmė seną savo kėdutę ir įstatė ją į indą su vandeniu. Kitą rytą ežiukas prabudo ir džiaugsmingai sušuko:

        – Mano kėdutė apsipylusi lipniais beržo lapeliais!

       

        Pagal Sergej Kozlov. Ežiukas rūke. Vilnius: Nieko rimto, 2015, p. 229-230.

 

Dėkojame Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo mokslų fakulteto ugdymo pagrindų katedros docentei dr. Daivai Jakavonytei - Staškuvienei už parengtą diktantą.

 

Ina Petkevičienė „Vyturio“ gimnazijos

direktoriaus pavaduotoja ugdymui 

Respublikinis sakralinio giedojimo festivalis „Giesmių Giesmelė 2016“ – „Viešpatie paliesk, mano širdį keisk”

Balandžio 9 d. Kaune, Palaimintojo arkivyskupo Jurgio Matulaičio parapijoje, Šv. Mišiomis prasidėjo respublikinis sakralinio giedojimo festivalis „Giesmių Giesmelė 2016 “Viešpatie paliesk, mano širdį keisk”.

Festivalio dalyviai Šv. Mišiose garbino Viešpatį giesmėmis. Šv. Mišias aukojo kunigas Dainius Lukonaitis. Festivalyje dalyvavo 27 kolektyvai iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Bažnyčioje meldėsi ir giedojo keli šimtai įvairaus amžiaus žmonių. 

Sakralinio giedojimo festivalyje “Viešpatie paliesk, mano širdį keisk” dalyvavo ir mūsų mokyklos pradinukai – trečių, ketvirtų klasių mokinių ansamblis “Vyturiukai”.

Kunigas Dainius Lukonaitis džiaugėsi vaikais bei jaunimu ir dėkojo jų vadovams bei tėveliams už rūpestį ir pasirengimą festivaliui. Daugiau informacijos nuorodoje. 

Muzikos mokytoja Skaidrė Žemaitienė           plačiau

Pirmosios pagalbos pamoka

Mūsų mokykloje lankėsi Lietuvos Samariečių bendrijos Kauno skyriaus nariai Povilas Valaitis ir Artūras Stoškus. 3c ir 4a klasės mokinius supažindino ir parodė kaip atliekama pirmoji medicininė  pagalba. Ypatingą susidomėjimą mokinių tarpe sukėlė dirbtinio kvėpavimo demonstravimas, paaiškinimas kaip elgtis nušalus, nudegus, užspringus, ištikus epilepsijos priepuoliui. Buvo priminta kur kreiptis atsitikus nelaimei, kokiais telefono numeriais skambinti.

Mokiniai suprato, kad kiekvienas iš jų gali išgelbėti draugui gyvybę, jeigu žinos kaip suteikti pirmąją pagalbą. Esame dėkingi mus aplankiusiems savanoriams.              plačiau

Pradinio ugdymo mokytojos Jolanta Šturmienė

ir Laimutė Kučinskienė

Muzikinė viktorina, skirta kompozitoriaus V. Kuprevičiaus 115-ioms gimimo metinėms paminėti

Vasario 8 dieną gimnazijos trečių klasių komanda dalyvavo muzikinėje viktorinoje, skirtoje kompozitoriaus V. Kuprevičiaus 115 - gimimo metinėms paminėti.

Mokiniai, susirinkę iš įvairių Kauno miesto mokyklų pristatė namų darbų užduotį - atliko muzikinį pristatymą bei gimtadienio dovaną - šokį, dainą, kūrinį.

vėliau komandos atliko įvairias muzikines užduotis. Trečiokai dainavo, šoko, grojo, plojo ritmą, solfedžiavo, atliko muzikos klausymo užduotis, dėliojo muzikinę dėlionę.

Komandas vertino kompetetinga komisija - mokyklos direktorė I.Švegždienė, muzikos mokytojos B.Kasputytė ir A.Zaikauskaitė bei grupės "Pikaso" vokalistas R.Laureckis.

Mūsų komandai sekėsi puikiai. Laimėjo draugystė. Visos komandos buvo apdovanotos padėkos raštais ir saldžiais prizais.

plačiau


Turistinės dainos konkursas "Keliauk ir dainuok"

4d klasės mokiniai sausio 26 d. dalyvavo turistinės dainos konkurse "Keliauk ir dainuok". Konkurse dalyvavo 25 atlikėjų grupės iš įvairių miesto mokyklų. Vertindama mokinių pasirodymus, komisija atsižvelgė į atlikimo meniškumą, tautiškumą, originalumą. Mūsų mokyklos mergaičių ansamblis laimėjo diplomą už linksmiausiai atliktą dainą.

Mokines konkursui paruošė muzikos mokytoja Skaidrė Žemaitienė ir pradinių klasių mokytoja Rita Antanavičienė.

plačiau


Globalaus švietimo savaitė 2015

Lapkričio 14 -22 d. Lietuvoje ir dar 47 pasaulio šalyse buvo kalbama, kuriama, diskutuojama, apie lygybę. Būtent lygybės temai – žmogaus teisėms, tolerancijai, pagarbai, įvairovei – buvo skiriami šių metų Globalaus švietimo savaitės renginiai, akcijos ir konkursai.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, kvietė vaikus iki 10 m. amžiaus prisijungti prie Globalaus švietimo savaitės veiklų ir dalyvauti piešinių konkurse

„Mes visi lygūs ir mūsų darbai vienodai reikalingi“.

1 a klasės mokiniai kalbėjosi ir analizavo, kokius darbus namuose atlieka skirtingi šeimos nariai, kiek prie šeimos gyvenimo gerovės gali prisidėti kiekvienas jų, ir kodėl kiekvieno indėlis yra svarbus. Po to pasitelkę įvairias meninės raiškos priemones tai pavaizdavo piešiniuose. 

Reginą Raižytė 7-10 m. amžiaus grupėje tapo 1 vietos nugalėtoja, Vestos Rybakovaitės ir Nerijos Buškevičiūtės piešiniai buvo pripažinti geriausiai ir kartu su nugalėtojų darbais bus eksponuojami Globalaus švietimo savaitės rengiamoje parodoje.

plačiau